XIV Konferencja chirurgiczna
13-16 maja 2020r., Białystok

Wstęp

    Mam niezmierną przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, corocznej Konferencji organizowanej przez
I Klinikę Chirurgii Ogólnej i Endokrynologiczną UMB. W roku bieżącym postanowiliśmy wrócić do filarów chirurgii ogólnej koncentrując się na zagadnieniach związanych z chirurgią przepuklin, na problematyce gastroenterologicznej i stanach ostrych oraz na chirurgii endokrynologicznej i bariatrycznej, tradycyjnie w aspekcie możliwych do uniknięcia zdarzeń niepożądanych. Ciekawie zapowiada się również sesja pod hasłem Kiedy nie operować? której moderatorem jest Pan prof. Krzysztof Paśnik oraz prof. Piotr Richter.

    Spodziewany przyjazd znanych ekspertów świadczy o atrakcyjności naszej Konferencji. Mam nadzieję, że poruszone zagadnienia oraz praktyczne informacje wiele nas nauczą oraz przyczynią się do zredukowania zdarzeń niepożądanych w codziennej praktyce chirurgicznej.    

Tradycyjnie Konferencję poprzedzą dwudniowe warsztaty dedykowane zaawansowanym zabiegom, przede wszystkim w technice wideochirurgicznej. Zaplanowaliśmy operacje zarówno przepuklin, jak również tarczycy, przytarczyc, nadnerczy oraz jelita grubego,
a także rewizyjne zabiegi otyłości.
   

    Jestem głęboko przekonany, że zarówno tematyka spotkania, bardzo istotna przede wszystkim z praktycznego punktu widzenia oraz udział wybitnych ekspertów, a także zieleń i gościnność Podlasia stworzą świetne warunki do dzielenia się własnymi doświadczeniami oraz pozostawią w Państwa pamięci same miłe wspomnienia.    

  

 

Serdecznie zapraszamy do Białegostoku  

 


Prof. dr hab. Jacek Dadan
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Biuro konferencji: Białystok ul. M.C. Skłodowskiej 24, tel 85 831 82 79, e-mail: klchirog@umb.edu.pl 


~ copyright © 2012-2020 Chirurdzy ~ idea, gfx & code by D3Studio ~ all rights reserved ~ 13399 / 1 / 1